VILKAI

Wednesday, June 01, 2005

GELBĖKIME LIETUVOS VILKUS!

Tūkstančius metų jie laisvai klajojo po gamtą, medžiodami grobį. Šimtmečius buvo žmogaus persekiojami ir kone išnaikinti visoje Europoje, išstumti į jos pakraščius. Vilkai – protingi ir socialūs gyvūnai, todėl išliko. Vilkas – tikrasis laukinės gamtos simbolis, nes jis gali būti tik laukinis. Mes turime sustabdyti beatodairišką vilkų medžioklę Lietuvoje, nes Vakarų Europos patirtis rodo, kad su vilkais nyksta viskas: girios nebepateisina savo vardo, skursta gamtos įvairovė ir grožis.
Lietuvos vilkus ištiko didelė nelaimė. Nepaisant visų mūsų perspėjimų, atsakingos valdžios institucijos neskuba nutraukti paskutinių mūsų miškų mohikanų - vilkų žudymą. Per pastaruosius kelis metus vilkų skaičius mūsų šalyje nukrito nuo keletos šimtų iki keletos dešimčių. Todėl dabar – paskutinė proga juos išgelbėti.
Jungtinė nevyriausybinė vilkų apsaugos taryba (JNVAT) nuo šių metų birželio 1 dienos visoje Lietuvoje skelbia akciją „Miškas be vilko – ne miškas“. Jos metu visuomenė bus plačiai informuojama apie realią vilkų padėtį. Tiek organizacijas, tiek ir pavienius asmenis kviesime viešai pareikšti savo susirūpinimą ir pagrindinį siekį – įtraukti vilkus į Lietuvos Raudonąją knygą, kaip sparčiai nykstančią rūšį. Akcija truks iki rugpjūčio 1 dienos – naujo vilkų medžioklės sezono pradžios. Tikimės, kad jis niekada neprasidės.Prisidėti prie akcijos organizavimo galite parašę el. paštu zl@zalieji.lt arba paskambinę telefonu 8 614 92 554.

1 Comments:

At 7:20 PM, Blogger emix said...

teisingai juk vilkai ir taip nyksta o juos dar saudo! beto juk jie neberanda ko esti nes kertami miskai ir kiskiu ir kitu zoliaedziu masiskai nyksta!

 

Post a Comment

<< Home